مد و فشن

انواع فرم بدن

اگر شما نیز به ظاهر و پوشش خودت اهمیت می‌دهید و شیک دیده شدن در هر مجلسی برایتان مهم است پس با ما همراه باشید چون ما قصد داریم در این مقاله به شما کمک کنیم تا انواع فرم بدن را بشناسیدو تصمیم بگیرید چه نوع لباسی مناسب شماست و شما را جذاب تر می‌کند.

به طور کلی، شکل بدن شما بر اساس نسبت دور کمر به باسن و همچنین سر شانه و دور سینه معین می شود. برای اینکه بتوانید این تناسب ها را به دست آورید لازم است تا بر روی پوست خود، بخش های گفته شده را اندازه گیری کنید. برای اینکه اندازه گیری درست باشد لازم است تا سانتی متر دقیقا بر روی پوست شما بنشیند و هیچگونه کششی بر روی بدن نداشته باشید تا بتوانید فرم بدن خود را از میان یکی از انواع فرم بدن انتخاب و مقایسه کنید.

لباس مناسب برای بدن ساعت شنی:

برای مشخص کردن این فرم بدنی از میان انواع فرم بدن، می‌توانید با کمک نوار چسب یا متر بلند در قسمت پشت بدن آن را مشخص کنید. از زیر بغل تا پایین قسمت لگن. در شکل ساعت شنی، کنار بدن در قسمت نیم تنه و باسن فقط داخل نوار چسب می خورد و کمر به طور قابل توجهی فرورفته می شود. 

شکل بيرونی می تواند با انحنا یا کمی خمیده، کمر بلند یا کمر کوتاه باشد.بدن‌های ساعت شنی معمولاً بهترین فرم بدنی در نظر گرفته می‌شوند و متخصصان تمایل دارند از ساعت شنی به‌عنوان شکل استاندارد بدن استفاده کنند، اگر میخواهید شکل ظاهری بدنتان به چشم اید. شلوار، دامن و تاپ کمر بلند بپوشید که رنگ های متضاد دارند.

 اگر کمر بلندی دارید و فاصله زیادی بین سینه و شکم دارید، ازکمربندهای متوسط ​​یا حتی پهن و جداکننده های متضاد استفاده کنید . می‌توانید دامن‌های مدادی، شلوارهای جدب و ژاکت‌های کوتاه تورفته‌دار یا تاپ‌های نیم تنه را که تا کمر بسته شده‌اند بپوشید.اگر بلندی کمر شما کم است به این معنی که فاصله بسیار کمی بین سینه و باسن دارید، بهتر است لباس های یک تکه و سر همی بپوشید که شکل باسن و سینه شما را برجسته می کند اما ناحیه وسط را کشیده می کند. یکی دیگر از تکنیک ها این است که لباس های خود را یک رنگ از بالا به پایین، کمربندهای باریک بر روی یک ژاکت و لباس های زمستانه نگه دارید. بکار گیری رنگ در کناره‌های لباس معجزه می‌کند و یک تکنیک بصری برای برجسته کردن بیشتر کمر شما ایجاد می‌کند.

لباس زیر برای تمام شکل های ساعت شنی از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که شما خط سینه خود را به خوبی به سمت بالا هدایت کنید و قفسه سینه ای بلندتر به خود بدهید. از لباس های که دور کمر را ازاد نگه می‌دارد و بهترین دارایی شما یعنی کمرتان را می پوشانند اجتناب کنید.

لباس مناسب تیپ بدنی سیب

برای تعیین این فرم از بدن، می‌توانید یک نوار یا خط‌کش بلند در قسمت پشت بدن، از زیر بغل تا زیر باسن، بکشید. قسمت سر شانه ها به طور قابل توجهی پهن تر از باسن به چشم میخورد و بین باسن شما و یک نوار صاف فاصله وجود دارد.اگر میخواهید شانه های صاف و پهن دوست داشتنی خود را حفظ کنید ان را با یقه هایی به شکل قایق یا حتی خارج از شانه به نمایش بگذارید. در غیر این صورت روسری‌ها و یقه‌های V را بپوشید که بر عرض شانه‌ها تأکید نمی‌کند. برای برجسته تر نشان دادن باسن از دامن ها و شلوارهای رنگارنگ، الگوها یا رنگ های روشن را در نیمه پایینی بدن استفاده کنید. 

به عنوان مثال، یک ژاکت یا تاپ یقه V که با یک دامن کلوش جفت می شود، می تواند تعادل را در بدن سیبی شکل ایجاد کند زیرا عرض سجاف باعث متعادل شدن عرض شانه می شود.لباس‌های گشاد، گشاد یا دامن کامل، مانند شلوار جین گشاد، چکمه‌های کوتاه و شلوارهای راسته، مورد علاقه هستند. شلوار گشاد سمبادی پارچه‌ای در فرم بدن شما فوق‌العاده است.از کاپشن های مربعی شکل، سرشانه ها، ژاکت ها و قلاب های روی شانه ها و پایین قفسه سینه که نمای بالاتنه شما را حجیم می کند، خودداری کنید.

لباس متناسب با فرم بدن گلابی

برای تعیین این شکل، می‌توانید یک نوار یا خط‌کش بلند در قسمت پشت بدنه بکشید. از زیر بغل تا زیر لگن و ران. شانه های شما بطور نمایان باریک تر از باسن هستند و باسن و ران بزرگ و حجیم تر نشان می دهند. نیمه بالایی بالای کمر در مقایسه با پهنای باسن کوچک تر به نطر میرسد. بدن های گلابی شکل دارای باسن و ران های پهن تر از عرض شانه هایشان است.با یک بدنه گلابی شکل، می خواهید باسن خود را کوچکتر و همچنین نیمه بالایی را برجسته تر و بزرگتر نشان دهید تا شکل کلی را متعادل کنید.

 شما با یک کمر کوچک، و بالاتنه باریک و با خطوط حیله گر در لباس خود می توانید این تصور را ایجاد کنید که در کل لاغر هستید.دامن، لباس یا شلوار بلندتر فوراً پری منحنی را کاهش می‌دهد، بنابراین با پارچه‌های روان که روی باسن و ران‌ها آزادنه حرکت میکند، طول خط پاچه را طولانی‌تر نگه دارید.

یک دامن خیلی کوتاه روی باسن پهن می تواند شبیه آباژور باشد! اگر شکم صافی دارید، ممکن است دامن های چین دار دوخته شده را دوست داشته باشید که روی باسن می لغزند. لباس‌های میدی در طول روز و خط A می‌توانند باسن و شکم را صاف کنند و به زیبایی روی باسن و ران‌ها قرار بگیرند.در قسمت‌های جدا، مطمئن شوید که بالاتنه را با تاپ‌های متناسب‌تر، سبک‌های ساختاری و پارچه‌های مستحکم که شکل خود را حفظ می‌کنند، متعادل کنید. جالب اینجاست که یقه‌های باتو یا قایق‌شکل پهن می‌توانند کمی جذابیت را به بالاتنه‌ی شما اضافه کنند و استفاده از دستمال گردن و گردن‌بند، طرح‌های پررنگ، و الگوها و لباس‌های لایه‌دار برای پوشیدن روی بالاتنه مناسب هستند تا تعادل آن را حفظ کنند. با پایین تر یک پیراهن دوخت با یقه V با رنگ روشن یا یک ژاکت یقه برگردان و اپل شانه. یا یک بلوز با آستین های پف کرده یا کلاهک می تواند به تناسب بالاتنه کمک کند. به‌جای تمرکز زیر کمر، از لباس‌های بلند، جمع‌آوری یا آستین‌های گشاد تا آرنج یا وسط بازو استفاده کنید.

 لباس‌های گشاد از بالا تنه می‌توانند ناحیه سینه را بزرگ کنند و در عین حال توجه را به کمر کوچک جلب کنند.کسانی که بدن گلابی شکل دارند ممکن است در پیدا کردن شلوارهایی مناسب با فرم بدن دچار مشکل شوند، اما اگر از این قانون طلایی پیروی کنید این کار آسان است: برای یرقرلری تعادل با پهن ترین قسمت بدن مانند باسن یا ران، و گرفتن کمر. دامن‌ها، تونیک‌ها و لباس‌های گشادو A-line شکل‌های خوبی برای ایجاد و متعادل‌سازی بدن ایجاد میکنند و اختلاف سینه تا باسن را به حداقل می‌رسانند.

 اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که دور کمرتان فرورفته باشد، شلوارهایی با قد متوسط ​​که به باسن یا ران‌ها می‌آیند را امتحان کنید. این یک استایل مفید برای جلوگیری از هرگونه تغییر دور کمر است. لباس مناسب با تیپ بدن مستطیلی

برای مشخص کردن این نوع فرم بدن، می‌توانید یک نوار یا خط‌کش بلند در قسمت پشت بدنه بکشید. از زیر بغل تا زیر لگن. عرض شانه ها تقریباً به اندازه باسن است. تورفتگی بسیار کمی در سطح کمر وجود دارد و بدنه های مستطیلی با ظاهر مستقیم بالا و پایین مشخص می شوند!

استفاده از رنگ سایه‌های عمودی و اغلب تیره‌تر در اطراف دور ناحیه کمر روی لباس، لباس شنا یا ژاکت فرو کند. درزهای خمیده ای که طول بدن یا نیمه بالایی دارند می توانند یک خط سینه منحنی ایجاد کنند که در آن به طور طبیعی وجود ندارد، و لباس خط A یا دامن لاله شکل زیبایی برای این فرم بدن مناسب است. اگر فرم مستطیلی بلند و لاغری دارید، در قسمت‌هایی که ظاهری کامل‌تر، نرم‌تر و منحنی‌تر ایجاد می‌کنند، ظاهر خوبی خواهید داشت. گاهی اوقات یک دامن یا لباس در ناحیه کمر جمع شده بدن شما به سمت فرم ساعت شنی متمایل می‌کند.

لوازم جانبی مانند کمربند، گردنبند و سایر لوازم جانبی بزرگتر به جلب توجه به قسمت بالای تنه و کمر کمک می کند، اما اگر از کمربند متنفر هستید، می توانید با پوشیدن یک تونیک کلوش یا اضافه کردن یک کمربند، کمر ضخیم تر و صاف تر را دور بزنید. ژاکت کش باف پشمی کوچک و سبک وزن یا بلندتر، شانه بالا انداختن مناسب. همچنین می‌توانید با استفاده از شانه‌های مناسب و اپل نرم شانه، شکل را به نیمه بالایی اضافه کنید.

لباس مناسب با فرم بیضی شکل

بدن های بیضی در تمام مسیر گرد هستند! نواحی کوچکتر خود را مانند بالای سینه، خط گردن، پایین بازوها و پایین پاها برجسته کنید. همچنین ممکن است سینه کوچکتر و قسمت پایینی کوچکتر از ناحیه میانی خود داشته باشید. ممکن است پاهای شما نیز باریک باشد.آنهایی که بدنشان بیضی شکل است، طرحی منحنی و زنانه دارند. 

بهترین کار را با تهیه لباس‌های خوش دوخت با درزهای گرد و منحنی می‌کنید تا شکل خود را بهتر کنید. لباس هایی با خطوط ساده و نامرتب بپوشید، مانند لباس هایی که به آرامی به سمت کمر خمیده شده اند یا یک “خط عمودی رنگی” با بالا و پایین در یک سایه یا مشابه. هنگامی که بالاتنه و شلوار سایه تیره‌تری دارند و با ساق‌های باریک یا بوت هماهنگی بیشتری دارند، بالاتنه به‌عنوان یک بلوز فرم‌دار به نظر می‌رسد، هرگز گشاد و مربع یا جمع‌شده نیست.

در این مجموعه ساده و منحنی خط بلند، بهتر است از تاپ‌هایی با ساختار نرم، خط بلند یا اندکی فرورفته و ژاکت‌های کشباف آبشاری بلند استفاده کنید که راهی عالی برای افزودن خطوط شکل به فرم در مکان‌هایی است که فاقد فرورفتگی هستید.حتما روی پاهای باریک، گردن، بالای سینه، آرنج تا مچ و دست های زیبا تاکید کنید. لباس‌ها و تاپ‌های خط امپراتوری ممکن است راحت باشند، اما مراقب باشید که جلوه‌های گرد شما را برجسته نکنند. لباس های کلوش را در پارچه ای که شکل خود را حفظ می کند و روی پهلوها و شکم می لغزد، امتحان کنید.از خطوط افقی، تاپ و استایل های مربعی دوری کنید.چند نکته‌ مهم که باید در نظر داشته باشید

لوازم اصلی مد را تنظیم کنید: آیا می‌دانید لوازم در صنعت مد وجود دارند که هرگز از مد نمی‌افتند. لباس های سیاه رنگ، جین ها، پیراهن یا تاپ سفید، شلوار جین، لباس تابستانی گلدار، شلوار مشکی و یک ژاکت مشکی. در مورد مد زنانه اینها موارد اساسی هستند.

از خرید معمولی لباس بپرهیزید: آیا تا به حال لباس‌هایتان را در کمد چک کرده‌اید و با وجود اینکه کمد پر از لباس دارید، بگویید: «برای آن مراسم چیزی برای پوشیدن ندارم»؟ فقط کافی است کمی دست نگهدارید و آن لباس رویایی را بخرید که برای مدت طولانی به شما خدمت کند و تیپ بدنی شما را تحسین کند.

پس از شناخت نوع بدن خود، ذهنیت مثبتی برای بهتر شدن داشته باشید. خودآگاه بودن و مثبت بودن باعث درخشش لباس شما به معنای واقعی کلمه می شود. لباس‌ها یک تقویت‌کننده خلق و خوی عالی هستند، و لباسی نا مناسب بپوشید نمی‌توانید خود اصلی تان را نمایان کنید.